Często pytacie

Baza wiedzy o fotowoltaice

Często zadawane pytania

Kilka pytań i odpowiedzi

Co to jest fotowoltaika?

Dziedzina energetyki zajmująca się produkcją prądu ze słońca za pomocą odpowiednich urządzeń . Panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu czy też gruncie „wyłapują” promienie słoneczne, które przetwarzane są w prąd. Dzięki fotowoltaice nie musimy martwić się rachunkami za energię elektryczną. Instalacja sprawi, że nasz dom, firma, budynek użyteczności publicznej jest samodzielny, efektywny elektrycznie.

Jaka jest różnica między panelami fotowoltaicznymi a solarami?

Panele fotowoltaiczne produkują prąd, energię elektryczną zużywaną do oświetlenia, ogrzewania, podgrzewania ciepłej wody. Natomiast solary tylko nagrzewają wodę.

Czy panele fotowoltaiczne produkują prąd w zimie? Czy pracują przez cały rok?

Tak, zdecydowanie tak, panele są efektywne przez cały rok, a energia, która jest magazynowana w sezonie letnim zostaje zużyta w sezonie zimowym, gdy zapotrzebowanie jest większe.

Po jakim czasie zwraca się koszt instalacji fotowoltaicznej?

Biorąc pod uwagę mikroinstalację 4kW, czyli taką która najczęściej wybierana jest przez klientów indywidualnych, zwraca się w ok 5lat, aczkolwiek w naszym kraju jest coraz więcej słonecznych dni w ciągu roku, a to z kolei prowadzi do coraz szybszych zwrotów kosztu instalacji i jeszcze większych zysków.

Czy panele są w stanie wyprodukować energię elektryczną potrzebną do efektywnej pracy pompy ciepła, czyli krótko mówiąc czy panele ogrzeją nam dom?

Tak, jest to rozwiązanie doskonałe dla gospodarstw, w których zamontowane są pompy ciepła, gdyż pobór prądu tegoż urządzenia jest stosunkowo duży. Mając instalację fotowoltaiczną i pompę ciepła, jesteśmy wolni od rachunków za prąd i ogrzewanie przez cały rok.

Dlaczego powinienem wybrać FREE-ENERGY?

Ponieważ posiadamy wieloletnie doświadczeniem zarówno za granicami kraju jak i w Polsce. Co nas wyróżnia? Mamy kilkunastu profesjonalnych pracowników, którzy posiadają uprawnienia SEP oraz certyfikaty UDT.
Preferujemy montaż na polskich panelach fotowoltaicznych i renomowanych firmach inwerterów. Na życzenie Klienta, przedstawiamy producentów zarówno paneli jak i inwerterów i to Klient wybiera jakiego producenta będzie miał instalacje, nic nie narzucamy tylko doradzamy.

Naszą najlepszą rekomendacją jest ilość instalacji oddanych do użytku każdego miesiąca. Przez ostatni rok zamontowaliśmy ok 1000 instalacji, zarówno na domach prywatnych inwestorów, jak i na wielu obiektach użyteczności publicznych. Nie ma znaczenia czy to jest instalacja dachowa czy naziemna, nasi pracownicy doradzą odpowiednie rozwiązanie i równie profesjonalnie je zamontują.

Podwyżka prądu? Jak temu zaradzić?

Znajdź rozwiązanie, które umożliwi Ci uniezależnić się od zakładu energetycznego, zamów profesjonalną poradę naszych doradców, umów się na wycenę, podpisz umowę montażu paneli fotowoltaicznych i bądź spokojny słysząc o kolejnych podwyżkach. Kiedy jak nie teraz? Z roku na rok energia będzie coraz droższa.

Zadzwoń, umów się na wycenę to nic nie kosztuje. A jak masz już wycenę z innej firmy, sprawdź u nas, mamy naprawdę dobre ceny!!!
Zapraszamy!

Zainteresowany energią odnawialną?

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Zadzwoń tel. +48606695683 lub +48728368115